Jak sprawdzić czy biustonosz jest odpowiednio dopasowany? Dowiedz się tego, korzystając z naszych sprawdzonych wskazówek!

O tym, jak wiele kobiet ma problem ze znalezieniem idealnego biustonosza, dowiadujemy się codziennie, nie tylko w naszym sklepie z bielizną w Pabianicach, ale także z rozmów z brafitterkami w salonach partnerskich oraz ogromnej ilości maili i wiadomości prywatnych z pytaniami o właściwy rozmiar biustonosza i jak zmierzyć rozmiar biustu.
Jak sprawdzić czy biustonosz jest odpowiednio dopasowany? Dowiedz się tego, korzystając z naszych sprawdzonych wskazówek!

Dobrze dopasowany biustonosz, to podstawa naszego samopoczucia, wyglądu naszej sylwetki i pewności siebie każdego dnia. Nie sposób dobrze wyglądać i czuć się super, kiedy wciąż coś pod ubraniem Ci przeszkadza. Znasz to? Jasne, że tak! Źle dopasowany rozmiar stanika to ciągłe poprawianie ramiączek, które zjeżdżają z ramion, to bolesne otarcia skóry pod pachami, często także ból pleców i ramion, zgarbiona postawa i nieładna sylwetka. Czas z tym skończyć! Serio! Bielizna o odpowiednim kroju i rozmiarze jest nie tylko wygodniejsza, ale także dodaje Ci pewności siebie! Jeśli masz możliwość, najlepiej udać się do profesjonalnego salonu z bielizną, gdzie przeszkolone panie brafitterki pomogą Ci z dopasować odpowiedni biustonosz bez najmniejszego problemu. 

1. Dobrze dobrany obwód biustonosza to podstawa sukcesu!

Wbrew temu, co większość kobiet myśli o biustonoszu, to nie ramiączka trzymają go na miejscu, a jego dobrze dopasowany obwód. To właśnie ta część biustonosza odpowiada za około 80% podparcia dla piersi! Im większy rozmiar, tym większe znaczenie będzie miało to, jak solidnie podtrzyma biust bielizna, którą zakładasz. Na początek zmierz obwód pod biustem i skorzystaj z tabeli rozmiarów. Obwód musi być położony równolegle do podłogi, do twojego paska w talii. Jeśli „podjeżdża” na plecach do góry, to znaczy, że jest zbyt luźny pas obwodu. W drugą stronę, jeśli pas obwodu biustonosza wrzyna się zbyt mocno w ciało powodując ból - konieczne będzie zmierzenie czegoś o większych obwodach. 

Nasza wskazówka: Kupując biustonosz zapinaj go na brzegowe czyli położone na krawędzi haftki. Za zapięciem powinnaś zmieścić swobodnie albo 3 palce na sztorc, albo włożyć dłoń na płasko. Materiał jest nowy, nieprany, nieużywany, po noszeniu i wypraniu zawsze jego włókna się nieco poluzują, a z czasem po prostu rozciągną. Wtedy będziesz miała odrobinę zapasu i wyregulujesz obwód ciaśniejszym zapięciem. 

Unieś także ręce nad głowę i zobacz, czy obwód nie podnosi się z przodu. Jeśli biustonosz pozostaje na miejscu z każdej strony, tworząc równoległą do podłogi opaskę - znalazłaś właściwy rozmiar obwodu!

Corin

2. Miseczki pełne obfitości.

Dopasowanie miseczek decyduje o wygodzie i wyglądzie biustonosza. Aby poznać rozmiar miseczki potrzebujemy zmierzyć się w najszerszym miejscu biustu. Tu znowu z pomocą przyjdą nam tabele rozmiarów miseczek danego producenta. Aby upewnić się, czy biustonosz jest dobrze dopasowany, sprawdź, czy całe Twoje piersi znajdują się wewnątrz miseczek. Jeśli na górze lub po bokach cokolwiek z nich wystaje, „wylewa” się, robi się poduszeczka lub wałeczek to z pewnością masz do czynienia z zza małą miseczką. Jeśli miseczki odstają od ciała lub marszczą się to z kolei są zbyt duże, lub potrzebujesz innego kroju biustonosza. Miseczka biustonosza powinna całkowicie mieścić całą pierś, nie powinna biustu dzielić ani spłaszczać.

Wielkość miseczek podobnie jak wielkość obwodu, to wyznacznik prawidłowo dobranego biustonosza.

Nasza wskazówka: Zwróć uwagę na materiał, z którego uszyte są miseczki. Rozciągliwy, cienki materiał nie zapewni wystarczającego wsparcia gdy masz duży biust. Biustonosz z wszytą podszewką np. full cup lub zintegrowanym wypełnieniem, zapewni zdecydowanie mocniejsze wsparcie oraz ładnie uformuje i zaokrągli piersi.

Druty (mylone często z fiszbinami) otaczają całą pierś.

3. Druty otaczają całą pierś.

Druty powinny leżeć płasko na klatce piersiowej, nie wbijając się w nią, ani nie opierając nigdzie na piersi. Jeśli odstają od ciała, przyjrzyj się uważnie prawdopodobnie zbyt małej miseczce. Jeśli drut wjeżdża za głęboko pod pachę i uwiera - prawdopodobnie mierzysz zbyt duży biustonosz. Druty powinny od dołu całkowicie otaczać pierś. Nie mogą jej nigdzie przygniatać, ani się w nią wbijać, bo wówczas nie spełnią zupełnie swojej roli. Drut od strony pachy powinien być skierowany w środkową jej część. Druty są płaskie, zakończone zabezpieczającymi kulistymi końcówkami, przypominającymi zapałkę i jeśli masz prawidłowy rozmiar miseczek będą niewyczuwalne.

Fiszbin, to dodatkowe wzmocnienie (pionowe), które najczęściej zapobiega rolowaniu się materiału gdy mamy szeroki pas obwodu i daje większe wsparcie przy dużych miseczkach. Umiejscowione są symetrycznie po obu stronach biustonosza i przy prawidłowo dobranym rozmiarze, nie powinny wpływać na komfort noszenia biustonosza negatywnie.

Cały artykuł o fiszbinach i drutach znajdziesz tu ->

Nasza wskazówka: Zwróć uwagę na twardość drutów podczas zakupu i ich kształt. Zdarzają się sytuacje, kiedy świadomie rezygnujemy z drutów i fiszbin wybierając mięciutki idealnie dopasowany biustonosz tzw. bezdrutowiec.

4. Mostek biustonosza- centrum dowodzenia biustem.

To przylegająca do ciała część biustonosza pomiędzy piersiami, gdzie schodzą się druty. W idealnej sytuacji przylega ściśle do klatki piersiowej, rozkładając równomiernie ciężar i dbając o stabilizację biustu. Wysokość mostka i jego konstrukcja ma największy wpływ na ogólny wygląd i ułożenie piersi w dekolcie. W dobrze dopasowanym biustonoszu rozdziela piersi nadając im właściwy kształt i idealnie przylega do klatki piersiowej. Zdarza się jednak sytuacja, gdy niektóre panie, zwłaszcza te z bardzo „głębokim” biustem, decydują się na delikatne odstępstwo - gdy mostek nieznacznie odstaje, ale mieści się pomiędzy piersiami, nie uciska i nie wpływa na jego stabilność. 

Nasza wskazówka: Jeśli mostek odstaje (co do zasady) od klatki piersiowej, to nie jest to prawidłowo dobrana miseczka, ani dobrze dobrany biustonosz, szukaj dalej!

5. Ramiączka to tylko dodatek.

Jeśli myślisz, że podciągnięcie ramiączek pozwoli Ci podnieść piersi, to jesteś w błędzie. Przez chwilę, można odnieść wrażenie uniesienia, jednak ramiączka, które uciskają i wbijają się w ciało są niewygodne i na dłuższą metę powodują ból i złą postawę. Ponieważ odpowiadają za około 10% ogólnego wsparcia dla biustu, powinny być wykonane z miękkich, elastycznych materiałów i stanowić piękną ozdobę dla dekoltu. 

Nasza wskazówka: Wyreguluj ramiączka w taki sposób, aby pomiędzy nim a ramieniem zmieścił się tylko jeden palec. Wówczas będą zapewniały optymalny komfort użytkowania i będą idealnie dopasowane.

6. Czy to jest Twój biustonosz?

Ostatnim i najważniejszym punktem na naszej liście jest Twoje samopoczucie! Jak się czujesz w tym biustonoszu? Czy to Twój idealny biustonosz? Dopiero odpowiedź na to pytanie daje nam pełny obraz sytuacji. Być może najbardziej komfortowo będziesz się czuła w mocno zabudowanym biustonoszu, który da Ci pewność, że masz biust pod pełną kontrolą. A może prawdziwy ideał to biustonosz sportowy, lub miękki biustonosz z delikatnej koronki? Jak widać w znalezieniu ideału rozmiar biustonosza jest bardzo ważny, ale nie mniej niż materiał, fason i to jak się w nim czujesz! Aby dobrać właściwy biustonosz trzeba go po prostu przymierzyć!

Nasza wskazówka: Testuj, przymierzaj, nie bój się szukać nowych rozwiązań! Twoja wygoda jest tutaj najważniejsza!

Różnorodność to klucz do sukcesu!

Naszym zdaniem, najciekawsza jest różnorodność. W dzisiejszych czasach można przecież dopasować bieliznę do każdego rodzaju aktywności. Celebruj swoją kobiecość i wyrażaj ją także bielizną! Dobrze dobrany biustonosz z pewnością ci w tym pomoże!Copyright © 2021 Corin Lingerie, Inc. All rights reserved. Design by Red InGo