Fundacja Zdrowy Biust to piękny i wynikający ze szczerej potrzeby serca projekt Firmy Corin, powołany aby czynić dobro, aby dbać o swoje klientki, aby dołożyć swoją cegiełkę dla budowania zdrowej i świadomej społeczności. Jako właściciele firmy bieliźnianej dostrzegliśmy ogromną szansę wykorzystania potencjału specyfiki tej branży w dotarciu do jak największej grupy kobiet i tym samym możliwości zadbania o ich zdrowie. Nadrzędnym celem Fundacji jest edukowanie i działanie na rzecz budowania świadomości kobiet w temacie profilaktyki nowotworowej raka piersi. Wokół nas jest wiele bliskich nam osób, które zbadały się zbyt późno, albo nie badały się wcale. Zmagają się teraz z chorobą nowotworową. To one były między innymi impulsem do powołania Fundacji. Chcemy budować świadomość kobiet o istocie samokontroli piersi na każdym etapie życia, głównie u tych młodych, które wkraczają w dorosłe życie.

W działalność Fundacji włączył się także zaprzyjaźniony z nami prof. Marek Zadrożny Kierownik Kliniki Chirurgii Onkologicznej i Chorób Piersi Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Jego bogate doświadczenie i wiedza będą stale wykorzystywane jako elementy działań profilaktycznych prowadzonych przez Fundację.
Prowadząc od ponad 20 lat firmę Corin, produkującą idealne biustonosze, doświadczamy na co dzień, jak wiele kobiet nie ma świadomości, w jaki sposób dbać o zdrowie piersi. Już ponad 10 lat temu, na nasze zlecenie został przeprowadzony z Politechniką Łódzką i Centrum Zdrowia Matki Polki unikatowy w skali światowej projekt, w wyniku którego powstał „perfect bra”. Prawie dwuletnie badania dały specjalistom z Corin niepodważalną wiedzę jaki wpływ na zdrowie piersi ma i może mieć biustonosz.
Fundacja Zdrowy Biust zamierza uczyć kobiety: dlaczego? kiedy? i jak? warto poświęcić dla swojego zdrowia 5 minut! Przełamywać tabu i niechęć do samokontroli piersi, promować pozytywne myślenie i nową jakość zdrowego życia – świadome postrzeganie biustu. 
Polki traktują samokontrolę i badania piersi jako niechciany obowiązek. Często jest to podyktowane lękiem, boją się wyniku. Czas to zmienić - temu służy profilaktyka! Kobiety powinny wiedzieć, że o swoje zdrowie należy się zatroszczyć. Nigdy na to nie jest ani za wcześnie, ani za późno, zawsze jest dobry czas. Trzeba o tym stale pamiętać na każdym etapie życia zarówno w okresie pokwitania, kiedy przeżywa się burzę hormonów, jak i wtedy, kiedy traci się parasol ochronny z hormonów. Zintegrowane działania Fundacji Zdrowy Biust mają za zadanie nauczyć kobiety, że badanie piersi potwierdza ich zdrowie!
W dniu 5 marca 2019 r. podczas kobiecego spotkania klientów z marką Corin zostało oficjalnie ogłoszone powołanie Fundacji „Zdrowy Biust", a nasza idea zaprezentowana została szerokiemu gronu kobiet ściśle związanych z tematyką kobiecych piersi, a mianowicie brafitterkom i osobom prowadzącym salony z bielizną. To one będą naszymi najlepszymi ambasadorkami, i na ich zaangażowanie, i pomoc najbardziej liczymy.

Pomaga także każda z osób robiących zakupy w naszym sklepie internetowym, ponieważ Firma Corin zadeklarowała przekazywanie 1% dochodu ze sprzdaży w e-sklepie na cele statutowe Fundacji Zdrowy Biust.

TAK, Ty też pomagasz!

Bardzo Ci za to dziękujemy.

 

Barbara i Mariusz Hanczka

Właściciele Firmy Corin oraz Założyciele Fundacji "Zdrowy Biust"

 

Osoby zainteresowane współpracą z Fundacją, chcące wziąć udział w szkoleniach lub po prostu pragnące wesprzeć fundację zapraszamy na stronę www.zdrowybiust.eu