Kiedy należy się pożegnać ze swoją bielizną?

Trudno się nam rozstawać z ulubionymi rzeczami. Kupione wiele lat temu, zapomniane od dłuższego czasu zalegają w szafach. Przy okazji porządków przekładasz je z kąta w kąt. A one przecież też mają swój termin ważności. Przychodzi czas, kiedy trzeba je wyrzucić, bo straciły swoje właściwości i zaczynają nam szkodzić. Dotyczy to także biustonoszy. Bardzo trudno się pozbyć ulubionego stanika, kupionego wiele lat temu, postrzępionego, spranego, rozciągniętego…przecież jest taki wygodny, najwygodniejszy… Jednak jeśli dzisiaj zdecydowałbyś się go założyć, to zauważyłabyś, że stracił on już swój urok i właściwości. Biustonosz właściwie podtrzymuje piersi tylko wtedy, gdy jest właściwie dopasowany. Kiedy stanie się zbyt luźny w obwodzie, kiedy zaczną spadać ramiączka straci swoje walory. Niedopasowany biustonosz powoduje bóle pleców, zniekształca piersi. Taka bielizna nie dodaje sylwetce uroku, wręcz przeciwnie – deformuje ją i powoduje, że ubrania się na niej źle układają.

Im więcej biustonoszy posiadamy tym ich trwałość się wydłuża. Rotacyjne korzystanie z biustonoszy powoduje, że każdy z nich ma przerwę w noszeniu. Często używana bielizna damska szybciej straci swoje walory tj.: kolor, sprężystość.

Jest 5 głównych oznak kiedy powinnaś wyrzucić stary biustonosz:

 

1. Rozprute i postrzępione elementy biustonosza

Najczęściej takim uszkodzeniom ulegają miseczki i boczki, kiedy delikatne materiały z których uszyty jest biustonosz zaczynają się strzępić. To ewidentna oznaka, że nasz biustonosz jest zużyty i przestaje spełniać swoją rolę strażnika biustu. Po kolejnym noszeniu, kolejnym praniu strzępienie będzie się pogłębiać jeszcze bardziej i nasz biustonosz będzie coraz bardziej zdeformowany i nieestetyczny. 

2. Spadające ramiączka

W nowym biustonoszu ramiączka spadają w sytuacji kiedy biustonosz jest źle dopasowany. Kiedy zaczną spadać po miesiącach czy latach użytkowania biustonosza będzie to sygnał, że straciły swoją sprężystość. Takie zużyte ramiączka nawet po wyregulowaniu długości nie będą dopasowywały się do sylwetki, rozciągnięte i nieelastyczne zaczną spadać z ramion.

3. Wychodzące druty

Kiedy tkanina zaczyna być zniszczona, pojawiają się przetarcia a biustonosz przestaje być wygodny i stabilny. Siła naprężeń w osłabionej tkaninie powoduje wystawanie drutów. Wychodzenie drutów jest niewygodne i przede wszystkim niebezpieczne dla skóry, może powodować otarcia i jej uszkodzenia.

4. Luźny obwód

Biustonosz nosimy na najluźniejszej haftce. Noszenie, pranie powoduje, że jego obwód traci sprężystość. Zaczynamy zapinać biustonosz na coraz to ciaśniejszej haftce. Kiedy okaże się, że mimo regulacji i zapięcia na ostatnią haftkę biustonosz ma nadal luźny obwód, to znaczy, że się rozciągnął i nie gwarantuje już właściwego wsparcia. Analogicznie dzieje się kiedy schudniemy i kiedy biustonosz staje się po prostu źle dopasowany do naszej nowej sylwetki. Wysoki komfort noszenia bielizny gwarantuje jedynie dobrze dobrany rozmiar, nie może być ani zbyt luźny, ani zbyt ciasny.

5. Uszkodzona haftka

Naderwana haftka, wyrwane haczyki, to naturalne zużycie jednej z ważniejszych części stanika. Jeśli biustonosz nie pozwala nam się zapiąć prawidłowo, albo zapina się na część haczyków, bo reszta jest wyrwana lub uszkodzona, to nie zapewnia właściwego podtrzymania. Źle zapięty biustonosz powoduje złe ułożenie biustonosza na ciele, który przestaje pełnić swoją funkcję.


Kiedy zauważysz jedną z tych oznak, to znaczy, że nadeszła pora wymienić swój ulubiony biustonosz na nowy. Zobacz aktualne oferty w naszym sklepie internetowym - z pewnością wybierzesz coś dla siebie! Zakup nowej bielizny to po prostu stały element dbania o siebie i o swoją garderobę.