Co i jak nosić kiedy chorują piersi?

Piersi, to część ciała niezwykle podatna na zmiany hormonalne, które towarzyszą kobietom przez ich całe życie. Choroby piersi dotykają kobiety w różnych grupach wiekowych. Zmiany i ból piersi są sygnałem ostrzegawczym w chorobach piersi, i chociaż dzielimy je na łagodne i złośliwe, to wszystkie wzbudzają niepokój wśród kobiet i lekarzy. Trwa kampania budowania świadomości kobiet na temat własnego zdrowia, po to, aby każda kobieta umiała zauważać zmiany w swoim ciele i szybko na nie reagować. 

Delikatne gruczoły piersiowe podczas choroby potrzebują właściwego biustonosza. Najlepiej sprawdzi się biustonosz o konstrukcji zapewniającej maksymalną wygodę piersiom, taki który nie będzie uciskał, podrażniał, ugniatał. Przepływająca w gruczołach piersiowych limfa nie powinna być przez biustonosz blokowana.

Współczesne kobiety skupiają się na swoim wyglądzie, chcą być idealne i perfekcyjne, często za wszelką cenę, podążając za modą wybierają zły rozmiar i fason biustonosza. Najbliższy piersiom biustonosz musi być im przyjazny, musi być wygodny i uszyty z właściwych materiałów. Źle dopasowana bielizna prowadzi do zaburzeń swobodnego przepływu limfy, powoduje jej blokowanie, ma zły wpływ na zdrowie piersi, powoduje zbędne uciski i podrażnienia. Dla zapewnienia maksymalnego komfortu chorym piersiom firma Corin przygotowała stanik o specjalnej konstrukcji, który nie podrażnia, ani nie uciska, a jedynie podtrzymuje piersi. 

Biustonosz bez drutów - co to znaczy?

To model biustonosza, który różni się od tradycyjnego tym, że nie ma drutów i bocznych fiszbinów, potocznie nazywany bezdrutowcem – model Virginia 21871. Posiada on specjalną konstrukcję i wykonany jest ze specjalistycznych tkanin i dzianin, które mimo braku usztywnienia idealnie podkreślają i utrzymują piersi we właściwej pozycji. Dzięki temu sylwetka nabiera idealnych proporcji, a chore piersi nie są narażone na ból. Miękkość i idealne dopasowanie biustonoszy bez fiszbin do ciała pozwala na takie użytkowanie, w których tradycyjne gorseciarskie modele bielizny mogą krępować ruchy i przeszkadzać. Ten miękki biustonosz ma przede wszystkim jedno zadanie - zapewnienie maksymalnego komfortu wrażliwym piersiom.

Dobrze dopasowany biustonosz bez fiszbin jest idealnym fasonem dla piersi z torbielami, gruczolakowłókniakami, brodawczakami oraz innymi zmianami w piersiach. Równomiernie rozkłada się w biustonoszu bez drutów siła nacisku, co nie powoduje miejscowych otarć czy naporu, dlatego ten bezdrutowiec poleca się kobietom w trakcie ciąży kiedy przygotowują się do karmienia oraz po porodzie, kiedy piersi są drażliwe i obolałe, zwłaszcza kiedy wykluczone zostaje karmienie dziecka piersią.

Miseczki w tym miękkim staniku są wykonane z tkaniny typu spacer, co gwarantuje, że idealnie dopasują się do piersi kobiety nie podrażniając delikatnej skóry. Plastyczne i miękkie miseczki pozwalają oddychać swobodnie skórze, zapamiętują kształt i delikatnie otulają, bez podrażniania. To one są gwarancją komfortu i sprawiają, że jest to po prostu wygodny biustonosz.

Brak metalowych usztywnień w bezdrutowcu niweluje ryzyko alergii. Należy zwrócić uwagę, że niewielkie metalowe elementy w biustonoszu bez drutów Virginia 21871 , to jedynie regulatory ramiączek i zaczepy haftek, ale one nie posiadają niklu, tym samym nie powodują podrażnień skóry. Delikatny, tiulowy pas biustonosza, dzięki podwójnej warstwie materiału jest stabilniejszy ale nadal lekki i nieuciskający. 

Niewyróżniający się wyglądem biustonosz bezdrutowy Virginia 21871, pozornie klasyczny i prosty, ma niezwykłą konstrukcję, dlatego zalecany jest wszystkim kobietom borykającym się z chorobami piersi. Virginia 21871 jest wygodnym i bezpiecznym towarzyszem, który wspiera kobiety w trudnych momentach. Komfort tego biustonosza, to lekarstwo dla chorych biustów.